flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історія Жовтневого районного суду м. Запоріжжя

Історія Жовтневого районного суду м. Запоріжжя

 

У грудні 1929 року було засновано Сталінський район м. Запоріжжя, який у листопаді 1961 року перейменовано у Жовтневий район.

Перша дільниця народного суду Сталінського району міста Запоріжжя почала свою діяльність на підставі Наказу № 1 від 06 січня 1944 року Управління народного Комісаріату юстиції Запорізького обласного виконавчого комітету.

На підставі Закону «Про судоустрій УРСР», прийнятого сесією Верховної Ради п’ятого позиву 30 червня 1960 року, організовані районні (міські) народні суди. Вони обрані та почали свою діяльність с 18 грудня 1960 року. Дільнична система народних судів ліквідована та був створений народний суд Сталінського району міста Запоріжжя.

На виконання Указу Президії Верховної Ради УРСР від 17 листопада 1961 року та на підставі Наказу № 98 від 27 листопада 1961 року Запорізького обласного суду, народний суд Сталінського району міста Запоріжжя перейменовано в народний суд Жовтневого району міста Запоріжжя.

Всій своїй діяльністю народний суд виховує громадян в дусі точного та неухильного виконання Радянських законів, бережливого відношення до соціалістичної власності,  додержання дисципліни, чесного відношення до державних обов’язків, честі та гідності радянських громадян до правил радянської спільноти. Здійснюючи заходи кримінального покарання, суд не тільки карає злодіїв, але й ставить своєю метою їх перевиховання та виправлення.

У грудні 2018 року було перейменовано у Олександрівський район.

Олександрівський район – найстаріший район м. ЗапоріжжяРозташований він в історичному центрі нашого міста. Адже саме тут у далекому 1770 р. була заснована Олександрівська фортеця, яка започаткувала м. Олександрівськ.

Сьогодні загальна площа району складає 11,2 км2. Мешкає тут понад 74 тис. чоловік,  із них 10,7 тис. – це діти та молодь до 18 років. Економічний потенціал району налічує понад 3300 підприємств, організацій і установ різних форм власності. Основними галузями господарства Олександрівського району є: торгівля, банківська справа; машинобудування і транспорт; зв’язок; легка промисловість; виробництво і розподілення води та теплоенергії; будівництво; операції з нерухомістю; юридичні послуги, освіта, видавнича справа; діяльність у сфері інформатизації, культури і відпочинку  тощо.

В Олександрівському районі м. Запоріжжя зосереджена переважна більшість провідних вузів (Запорізький національний державний університет, Запорізький національний технічний університет, Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного і муніципального управління»), ряд самобутніх  навчальних закладів (Запорізький коледж радіоелектроніки, Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту, Запорізький ліцей водного транспорту та ін.), значна кількість культурно-мистецьких установ обласного підпорядкування (Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека імені О.М.Горького, Запорізький обласний краєзнавчий музей, Запорізький академічний  український музично-драматичний театр імені В.Магара, Запорізький обласний театр ляльок, Центральний парк культури і відпочинку «Дубовий гай», Центр науково-технічної інформації), редакції газет «Запорозька Січ», «Запорізька правда», «Індустріальне Запоріжжя», «Верже», «МИГ» та  інші, 17 банківських установ.